Aktualności - MKS Krakus Nowa Huta

Przejdź do treści

Menu główne:


A  K  T  U  A  L  N  O  Ś  C  I

09.12.2019
Trampkarze MKS Krakus w finale Mistrzostw Polski U-14 w Futsalu!!!

Trampkarze Krakusa Nowa Huta zajęli pierwsze miejsce w turnieju futsalowym rozegranym w podkieleckich Nowinach! Zawody, w których uczestniczyło pięć drużyn, miały rangę makroregionalnych eliminacji młodzieżowych mistrzostw Polski w futsalu. Dzięki zwycięstwu nasi zawodnicy awansowali do ścisłego finału ogólnopolskiego, zaplanowanego na drugą połowę stycznia. Krakus przeszedł przez turniej jak burza, odnosząc komplet czterech zwycięstw i notując w nich bilans bramkowy 27:1! Efektowny był już początek: w pierwszym spotkaniu nowohucianie rozbili zespół Fabloku Chrzanów 6:1, a bramki dla nas strzelali: Mateusz Leśniak i Adam Bąkowski - po 2 oraz Michał Gocal i Dawid Cichy - po 1. Jeszcze bardziej przekonujące zwycięstwo Krakus odniósł w drugim meczu, pokonując drużynę Max Farbex Busko-Zdrój 11:0! Tym razem autorami goli byli: Kamil Sosin, Kamil Rogóż, Dawid Cichy i Mateusz Leśniak - po 2, a także Szymon Ciupek, Adam Bąkowski i Michał Gocal - po 1. Trzecie spotkanie naszego zespołu zapowiadało się jako najtrudniejsze, ponieważ mieliśmy się spotkać z faworytem turnieju, drużyną gospodarzy, GKS Ekom Invex Remedies Nowiny, specjalizującą się w futsalu. Mecz rzeczywiście nie był łatwy, ale dzięki fantastycznej koncentracji, uważnej grze w defensywie i zabójczej skuteczności, Krakus efektownie wypunktował przeciwników 4:0. Bramki po ładnych, kombinacyjnych akcjach strzelili w tym spotkaniu Adam Bąkowski - 2 oraz Mateusz Leśniak i Kamil Sosin. W ostatnim meczu, przed rozpoczęciem którego Krakus był już pewny awansu do finału mistrzostw Polski, grając na luzie, nasi trampkarze wygrali z ekipą Słomniczanki 6:0, a łupem bramkowym podzielili się: Szymon Ciupek i Kamil Rogóż - po 2, a także Kamil Sosin i Filip Więckowski - po 1. Nasza drużyna pozostawiła po sobie świetne wrażenie, grając szybko i dokładnie, konstruując przemyślane akcje i unikając błędów w defensywie. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy grający w polu zawodnicy Krakusa (a więc ośmiu) strzelali w turnieju bramki. Z kolei nasi obaj bramkarze, Oskar Pawela i Artur Ślusarczyk, obronili mnóstwo strzałów, niemalże zachowując czyste konto we wszystkich meczach (tylko jeden stracony gol!). Gratulacje dla całej ekipy i oczywiście dla trenera!
Trzymamy kciuki za powodzenie zespołu w styczniowym finale!
08.12.2019
Ruszyły rozgrywki z ramach Halowych Mistrzostw Krakowa trampkarzy i młodzików 2019.

W tegorocznej edycji Halowych Mistrzostw Krakowa trampkarzy i młodzików, organizowanej cyklicznie przez MZPN, MKS Krakus jest reprezentowany przez dwie drużyny trampkarzy oraz trzy drużyny młodzików.
1 grudnia rozgrywki zainaugurowali nasi trampkarze młodsi z rocznika 2006, którzy grają w grupie 7. Nasza drużyna, prowadzona przez trenera Pawła Migockiego, zmierzyła sie z AP Kmita Zabierzów, LKS Michałowianka oraz SMS Solne Miasto Wieliczka. Zespół zajął ostatecznie 2 miejsce w grupie, notując jedną porażkę, jedno zwycięstwo i remis.
Wyniki:
AP Kmita Zabierzów - MKS Krakus 5:0
MKS Krakus - SMS Wieliczka 2:1
MKS Krakus - LKS Michałowianka 3:3

Pierwsza drużyna trampkarzy z rocznika 2005 (grupa 10) rozegrała swoje mecze 7 grudnia. W pierwszym meczu Krakus pewnie pokonał Orzeł Piaski Wielkie 3:0. W kolejnym spotkaniu przyszło nam się zmierzyć z AS Płaszów. Niestety dekoncentracja naszych zawodników doprowadziła do straty dwóch bramek już na początku spotkania. Drużynie udało się zdobyć bramkę kontaktowa ,ale na więcej nie starczyło czasu i przegraliśmy spotkanie 1:2. W ostatnim meczu przyszło Krakusom zmierzyć się z drużyną Górnika Wieliczka II. Po wcześniejszych obserwacjach gry przeciwników nie można się było spodziewać łatwego meczu. Już pierwsze cztery akcje Górników potwierdziły nasze obawy i rywal prowadził 3:0. Jednak w miarę upływu czasu Górnik osłabł a nasi zawodnicy zaczęli punktować. Po zdobyciu pierwszej bramki Krakus zaczął prowadzić grę i zdobyliśmy kolejne dwie bramki. Stan meczu wynosił wtedy 3:3. Dosłownie w ostatniej akcji meczu Igor Sromek strzelił bramkę na 4:3 dla Krakusa, która jak się póżniej okazało dała nam pierwsze miejsce i awans do styczniowego finału.

Druga drużyna młodzików rozpoczęła zwoje zmagania 8 grudnia w grupie 2. Przeciwnikami byli KS Bronowianka, SMS Solne Miasto Wieliczka II, TS Węgrzce II. Ostatecznie zespół z dorobkiem 6 punktów zajął drugie miejsce.
Wyniki:
KS Bronowianka - MKS Krakus 5:0
MKS Krakus - SMS Wieliczka 8:0
MKS Krakus - TS Węgrzce 6:0


06.12.2019
Obozy zimowe 2020 !!!

W okresie ferii zimowych 2020 MKS Krakus organizuje piłkarskie obozy zimowe.
Obozy organizowane są w dwóch lokalizacjach:
- Myślenice (dla juniorów starszych i młodszych oraz trampkarzy starszych) w dniach 01 luty 2020 – 06 luty 2020;
- Muszyna (dla trampkarzy młodszych, młodzików, orlików i żaków) w dniach 02 luty 2020 – 08 luty 2020.
Na obozie w Myślenicach zakwaterowanie w internacie Zespołu Szkół MSG Myślenice, obiekty sportowe Sport Myślenice.
Dojazd na miejsce w sobotę 01 lutego we własnym zakresie, powrót zorganizowany. Koszt całości to 850zł.
Na obozie w Muszynie zakwaterowanie i obiekty sportowe ośrodka Alpina Sport. Dojazd oraz powrót zorganizowany.
Koszt całości to 950zł.
W obu przypadkach prosimy o wpłacanie zaliczek w wysokości 350 zł do dnia 20 grudnia 2019. Pozostałą część do dnia 10 stycznia 2020.
Karty obozowe są do pobrania u trenerów od 9 grudnia.

07.05.2019
Letni obóz piłkarski MKS Krakus!!!

Informujemy, że obozy piłkarskie MKS Krakus podczas tegorocznych wakacji odbędą się w następujących terminach:
- juniorzy starsi oraz młodsi (roczniki 2000-2004) od 28.07 do 03.08;
- trampkarze, młodzicy, orliki, żaki (roczniki 2005-2011) od 11.08 do 17.08.

Lokalizacja to ośrodek sportowo-wypoczynkowy Pustynia w Dębicy. Do dyspozycji są tam m.in. cztery dobrej jakości boiska trawiaste.
Koszt obozu dla jednego uczestnika to 950zł.
Prosimy o wpłacanie kwoty 350zł do końca maja. Pozostała część opłaty powinna być wpłacona do 15 lipca.

Karty obozowe do pobrania u trenerów lub kierowników drużyn.
16.10.2018
Stroje treningowe MKS Krakus

Do zakupu są stroje treningowe MKS Krakus w następujących rodzajach i cenach:
- dres Zina Ferrara, kolor niebieski (bluza)/czarny, cena: 170zł (junior), 190zł (senior),
z nadrukami;
- koszulki treningowe Zina Ferrara, kolor żółty (żak, orlik) oraz niebieski (młodzik, trampkarz, junior), z nadrukami,
cena: 45zł - koszulka, 70zł - koszulka+spodenki, 20zł - getry Libra;
- ortalion Zina Verso z nadrukami, cena: 80zł (junior), 85zł (senior);
- czapka jesienna, wyszywane logo, cena: 20zł.

Chętni za zakup powinni zgłaszać się do kierowników drużyn lub trenerów z podaniem rozmiarów do 26 października. Rozmiary można sprawdzić na stronie Ziny lub przymierzyć - albo od kolegów z drużyny albo z rozmiarówki, która jest dostępna w Klubie.

Sposób płatności za sprzęt zostanie podany na treningu.16.10.2018
Obozy zimowe 2019

Podczas ferii zimowych w styczniu 2019r. planowane są obozy piłkarskie MKS Krakus, które będą zorganizowane w dwóch terminach.

Juniorzy starsi oraz młodsi wyjeżdzają do Myślenic, do ośrodka sportowego Sport Myślenice, przy bazie treningowej Wisły Kraków. Noclegi w internacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, w pokojach 2-4 osobowych z łazienkami. Rozpoczęcie 13.01.2019, przyjazd we własnym zakresie pomiędzy godzinami 10-11. Zakończenie 18.01.2019, wyjazd autokarem ok.godziny 16-17. Mamy zapewnione wyżywienie 3x dziennie oraz dostęp do obiektów sportowych - hala oraz pełnowymiarowe boisko sztuczne. Koszt obozu to 750zł/os.

Trampkarze, młodziki oraz orliki wyjeżdzają do ośrodka sportowego Alpina Sport w Muszynie. Noclegi w pokojach 2-4 osobowych z łazienkami, wyżywienie 3x dziennie. Do naszej dyspozycji będzie boisko sztuczne (orlik) zewnętrzne, hala sportowa oraz basen 1h dziennie. Dojazd będzie zorganizowany autokarami. Rozpoczęcie 19.01.2019 ok. godziny 10-11, zakończenie 25.01.2019 ok.godziny 15-16. Koszt obozu to 850zł/os.

Zaliczkę za obóz należy wpłacać do 10 listopada 2018 w wysokości 300zł.

23.08.2018
Nabór na sezon 2018/19

MKS Krakus prowadzi nabór do szkółki piłkarskiej dla roczników 2004-2011. Wszystkich chętnych prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na adres: nabor@mkskrakus.pl.
Zwrotnie zostaną Państwu przekazane wszystkie niezbędne informacje dotyczące zapisów oraz szkolenia.

Serdecznie zapraszamy
Zarząd MKS Krakus

19.04.2018
Stanowisko MKS Krakus w sprawie skargi rodziców do MOS Wschód.

Szanowni Państwo

W nawiązaniu do pisma dyrektora MOS Kraków Wschód, które jest odpowiedzią na skargę rodziców w związku z blokowaniem dostępu przez MOS do boisk przedstawiamy odpowiedź zarządu MKS Krakus.
W piśmie tym p.Rafał Mikoś (dyr.MOS Wschód) stawia zarzuty rzekomego zalegania z płatnościami przez MKS Krakus do MOS. Ponieważ korespondencja ta została upubliczniona (zarówno na terenie ośrodka jak i na stronie internerowej MOS) czujemy się w obowiązku publicznie odpowiedzieć na stawiane w nim zarzuty.
Nie pierwszy raz zarówno zarząd MKS Krakus jak i trenerzy działający na rzecz naszego stowarzyszenia jesteśmy celem ataków Pana Dyrektora. Tym razem jednak sprawa jest poważniejsza niż poprzednio, ponieważ dotyczy naszych rozliczeń finansowych. Jako zarząd staramy się dbać o pieniądze przekazywane jako składki. Nie chcemy dopuścić aby poprzez bezprawne działania dyrekcji MOS ucierpiały finanse klubu co mogłoby doprowadzić do zagrożenia w wykonywaniu działalności statutowej.
Przekazaliśmy pismo będące odpowiedzią na zarzuty dyrekcji MOS do wszystkich instytucji mogących nam pomóc w naszych działaniach. Pismo to można pobrać z linka.
Załącznik do pisma znajdą Państwo tutaj.

O dalszych działaniach zarządu MKS Krakus zmierzających do unormowania sytuacji na linii MOS - MKS Krakus będziemy Państwa informowali na bieżąco.
05.02.2018
Młodziki Krakusa Halowymi Mistrzami Krakowa!!!

Krakus Nowa Huta został halowym mistrzem Krakowa młodzików 2018. W ostatniej kolejce rozgrywek nasi chłopcy pokonali Piasta Skawina 4:2 (bramki strzelili Marcin Miechówka, Mateusz Leśniak, Michał Gocal i Szymon Ciupek) i wyprzedzili w tabeli drużynę AP 21, która niespodziewanie uległa w ostatnim meczu Pcimiance 2:4. Dzięki tym rozstrzygnięciom Krakus mógł świętować zdobycie mistrzostwa. Warto podkreślić, że drużyna odniosła w rozgrywkach sześć zwycięstw z rzędu! Brawo chłopaki, brawo trener!03.02.2018
Deklaracja wyboru dyscypliny sportowej w MOS.
Szanowni Państwo

Na stronie MOS Kraków Wschód pojawiła się deklaracja wyboru dyscypliny sportowej związana z próbą likwidacji zajęć piłkarskich na hali pneumatycznej. Prosimy rodziców o wypełnianie oświadczenia, które zostało przygotowane w związku z tą sytuacją. Oświadczenia (pdf) można pobrać z poniższego linka.

Wypełnione należy przesłać emailem na adres:
deklaracje@moswschod.pl
lub złożyć w budynku MOS, ewentualnie wysłać pocztą.

Przekazaliśmy już do MOS propozycję umowy i w związku z tym prosiliśmy dyrekcję MOS o usunięcie tej deklaracji ale ciągle jest ona umieszczona na stronie. Ponieważ nie wszyscy mają możliwość otrzymania tej informacji poprzez FB proszę o przekazywanie jej sobie. Nie trzeba również skanować oświadczenia - wystarczy zrobić dobre zdjęcie aby treść była czytelna - i wysłać jako załącznik do emaila.

Sprawdziliśmy przepisy dotyczące obiektów typu hala pneumatyczna oraz możliwości prowadzenia na nich zajęć szkolnych.
Podstawowym aktem prawnym określającym wymagania lokalizacyjne techniczne i technologiczne dla budynków szkolnych i pomieszczeń jest rozporządzenie Min. Infrastruktury z dnia 12.04.2002r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. u. Nr 75 poz. 690 z późn.zm.).
Ten akt prawny wskazuje na to, że mianem pomieszczeń (klasy szkolne i pracownie w budynkach użyteczności publicznej) określa się miejsca przeznaczone na pobyt ludzi, w których przebywanie tych samych osób w ciągu doby trwa dłużej niż 4 godziny (pomieszczenia przeznaczone na stały pobyt) lub w których przebywanie tych samych osób w ciągu doby trwa od 2 do 4 godzin włącznie (pomieszczenia przeznaczone na pobyt czasowy) - paragraf 4 pkt. 1 i 2. Rozporządzenie to podaje szereg wymogów technicznych dot. tego typu budynków i pomieszczeń co definiuje je szczegółowo.
Definicji tych nie wypełnia hala pneumatyczna, która jest zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane obiektem tymczasowym.
Dla takich obiektów nie mogą być stosowane przepisy Rozporządzenia Ministra Edukacji i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach dotyczące temperatury dla zajęć w pomieszczeniach.
Zasięgnęliśmy opinii Kuratorium Oświaty i otrzymaliśmy informację, że zajęcia takie mogą być traktowane jako odbywające się na zewnątrz w związku z czym ich uczestnicy muszą dostosować swój ubiór do warunków panujących na hali pneumatycznej.

26.11.2017
Raport z rozgrywek w Halowych Mistrzostwach Krakowa.
Zakończyły się wszystkie mecze drugiej kolejki Halowych Miestrzostw Krakowa. Nasze zespoły jak narazie rywalizują ze zmiennym szczęściem. Wszystkie grupy wiekowe zdobyły po 3 punkty i zajmują pozycje w środku stawki. Odnośniki do wyników poszczególnych drużyn znajdują się na stronie głównej.

MKS KRAKUS

Oficjalna strona klubu
MKS Krakus Nowa Huta
ADRES

Os.Szkolne 39,
31-977, Kraków
KONTAKT

admin@mkskrakus.pl
12 644 34 16
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego