Aktualności rocznika U17 - MKS Krakus Nowa Huta

Aktualnosci_kategorie

A  K  T  U  A  L  N  O  Ś  C  I    U-17

Obozy zimowe 2020 !!!

W okresie ferii zimowych 2020 MKS Krakus organizuje piłkarskie obozy zimowe.
Obozy organizowane są w dwóch lokalizacjach:
- Myślenice (dla juniorów starszych i młodszych oraz trampkarzy starszych) w dniach 01 luty 2020 – 06 luty 2020;
- Muszyna (dla trampkarzy młodszych, młodzików, orlików i żaków) w dniach 02 luty 2020 – 08 luty 2020.
Na obozie w Myślenicach zakwaterowanie w internacie Zespołu Szkół MSG Myślenice, obiekty sportowe Sport Myślenice.
Dojazd na miejsce w sobotę 01 lutego we własnym zakresie, powrót zorganizowany. Koszt całości to 850zł.
Na obozie w Muszynie zakwaterowanie i obiekty sportowe ośrodka Alpina Sport. Dojazd oraz powrót zorganizowany.
Koszt całości to 950zł.
W obu przypadkach prosimy o wpłacanie zaliczek w wysokości 350 zł do dnia 20 grudnia 2019. Pozostałą część do dnia 10 stycznia 2020.
Karty obozowe są do pobrania u trenerów od 9 grudnia.

16.10.2018
Obozy zimowe 2019

Podczas ferii zimowych w styczniu 2019r. planowane są obozy piłkarskie MKS Krakus, które będą zorganizowane w dwóch terminach.

Juniorzy starsi oraz młodsi wyjeżdzają do Myślenic, do ośrodka sportowego Sport Myślenice, przy bazie treningowej Wisły Kraków. Noclegi w internacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, w pokojach 2-4 osobowych z łazienkami. Rozpoczęcie 13.01.2019, przyjazd we własnym zakresie pomiędzy godzinami 10-11. Zakończenie 18.01.2019, wyjazd autokarem ok.godziny 16-17. Mamy zapewnione wyżywienie 3x dziennie oraz dostęp do obiektów sportowych - hala oraz pełnowymiarowe boisko sztuczne. Koszt obozu to 750zł/os.

Trampkarze, młodziki oraz orliki wyjeżdzają do ośrodka sportowego Alpina Sport w Muszynie. Noclegi w pokojach 2-4 osobowych z łazienkami, wyżywienie 3x dziennie. Do naszej dyspozycji będzie boisko sztuczne (orlik) zewnętrzne, hala sportowa oraz basen 1h dziennie. Dojazd będzie zorganizowany autokarami. Rozpoczęcie 19.01.2019 ok. godziny 10-11, zakończenie 25.01.2019 ok.godziny 15-16. Koszt obozu to 850zł/os.

Zaliczkę za obóz należy wpłacać do 10 listopada 2018 w wysokości 300zł.

23.08.2018
Nabór na sezon 2018/19

MKS Krakus prowadzi nabór do szkółki piłkarskiej dla roczników 2004-2011. Wszystkich chętnych prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na adres: nabor@mkskrakus.pl.
Zwrotnie zostaną Państwu przekazane wszystkie niezbędne informacje dotyczące zapisów oraz szkolenia.

Zarząd MKS Krakus

03.02.2018
Deklaracja wyboru dyscypliny sportowej w MOS.
Szanowni Państwo

Na stronie MOS Kraków Wschód pojawiła się deklaracja wyboru dyscypliny sportowej związana z próbą likwidacji zajęć piłkarskich na hali pneumatycznej. Prosimy rodziców o wypełnianie oświadczenia, które zostało przygotowane w związku z tą sytuacją. Oświadczenia (pdf) można pobrać z poniższego linka.

Wypełnione należy przesłać emailem na adres:
deklaracje@moswschod.pl
lub złożyć w budynku MOS, ewentualnie wysłać pocztą.

Przekazaliśmy już do MOS propozycję umowy i w związku z tym prosiliśmy dyrekcję MOS o usunięcie tej deklaracji ale ciągle jest ona umieszczona na stronie. Ponieważ nie wszyscy mają możliwość otrzymania tej informacji poprzez FB proszę o przekazywanie jej sobie. Nie trzeba również skanować oświadczenia - wystarczy zrobić dobre zdjęcie aby treść była czytelna - i wysłać jako załącznik do emaila.

Sprawdziliśmy przepisy dotyczące obiektów typu hala pneumatyczna oraz możliwości prowadzenia na nich zajęć szkolnych.
Podstawowym aktem prawnym określającym wymagania lokalizacyjne techniczne i technologiczne dla budynków szkolnych i pomieszczeń jest rozporządzenie Min. Infrastruktury z dnia 12.04.2002r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. u. Nr 75 poz. 690 z późn.zm.).
Ten akt prawny wskazuje na to, że mianem pomieszczeń (klasy szkolne i pracownie w budynkach użyteczności publicznej) określa się miejsca przeznaczone na pobyt ludzi, w których przebywanie tych samych osób w ciągu doby trwa dłużej niż 4 godziny (pomieszczenia przeznaczone na stały pobyt) lub w których przebywanie tych samych osób w ciągu doby trwa od 2 do 4 godzin włącznie (pomieszczenia przeznaczone na pobyt czasowy) - paragraf 4 pkt. 1 i 2. Rozporządzenie to podaje szereg wymogów technicznych dot. tego typu budynków i pomieszczeń co definiuje je szczegółowo.
Definicji tych nie wypełnia hala pneumatyczna, która jest zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane obiektem tymczasowym.
Dla takich obiektów nie mogą być stosowane przepisy Rozporządzenia Ministra Edukacji i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach dotyczące temperatury dla zajęć w pomieszczeniach.
Zasięgnęliśmy opinii Kuratorium Oświaty i otrzymaliśmy informację, że zajęcia takie mogą być traktowane jako odbywające się na zewnątrz w związku z czym ich uczestnicy muszą dostosować swój ubiór do warunków panujących na hali pneumatycznej.

26.11.2017
Raport z rozgrywek w Halowych Mistrzostwach Krakowa.
Zakończyły się wszystkie mecze drugiej kolejki Halowych Miestrzostw Krakowa. Nasze zespoły jak narazie rywalizują ze zmiennym szczęściem. Wszystkie grupy wiekowe zdobyły po 3 punkty i zajmują pozycje w środku stawki. Odnośniki do wyników poszczególnych drużyn znajdują się na stronie głównej.