Eliminacje Futsal Nowiny - MKS Krakus Nowa Huta

Aktualnosci_kategorie > Indywidualne
09.12.2019
Trampkarze MKS Krakus w finale Mistrzostw Polski U-14 w Futsalu!!!

Trampkarze Krakusa Nowa Huta zajęli pierwsze miejsce w turnieju futsalowym rozegranym w podkieleckich Nowinach! Zawody, w których uczestniczyło pięć drużyn, miały rangę makroregionalnych eliminacji młodzieżowych mistrzostw Polski w futsalu. Dzięki zwycięstwu nasi zawodnicy awansowali do ścisłego finału ogólnopolskiego, zaplanowanego na drugą połowę stycznia. Krakus przeszedł przez turniej jak burza, odnosząc komplet czterech zwycięstw i notując w nich bilans bramkowy 27:1! Efektowny był już początek: w pierwszym spotkaniu nowohucianie rozbili zespół Fabloku Chrzanów 6:1, a bramki dla nas strzelali: Mateusz Leśniak i Adam Bąkowski - po 2 oraz Michał Gocal i Dawid Cichy - po 1. Jeszcze bardziej przekonujące zwycięstwo Krakus odniósł w drugim meczu, pokonując drużynę Max Farbex Busko-Zdrój 11:0! Tym razem autorami goli byli: Kamil Sosin, Kamil Rogóż, Dawid Cichy i Mateusz Leśniak - po 2, a także Szymon Ciupek, Adam Bąkowski i Michał Gocal - po 1. Trzecie spotkanie naszego zespołu zapowiadało się jako najtrudniejsze, ponieważ mieliśmy się spotkać z faworytem turnieju, drużyną gospodarzy, GKS Ekom Invex Remedies Nowiny, specjalizującą się w futsalu. Mecz rzeczywiście nie był łatwy, ale dzięki fantastycznej koncentracji, uważnej grze w defensywie i zabójczej skuteczności, Krakus efektownie wypunktował przeciwników 4:0. Bramki po ładnych, kombinacyjnych akcjach strzelili w tym spotkaniu Adam Bąkowski - 2 oraz Mateusz Leśniak i Kamil Sosin. W ostatnim meczu, przed rozpoczęciem którego Krakus był już pewny awansu do finału mistrzostw Polski, grając na luzie, nasi trampkarze wygrali z ekipą Słomniczanki 6:0, a łupem bramkowym podzielili się: Szymon Ciupek i Kamil Rogóż - po 2, a także Kamil Sosin i Filip Więckowski - po 1. Nasza drużyna pozostawiła po sobie świetne wrażenie, grając szybko i dokładnie, konstruując przemyślane akcje i unikając błędów w defensywie. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy grający w polu zawodnicy Krakusa (a więc ośmiu) strzelali w turnieju bramki. Z kolei nasi obaj bramkarze, Oskar Pawela i Artur Ślusarczyk, obronili mnóstwo strzałów, niemalże zachowując czyste konto we wszystkich meczach (tylko jeden stracony gol!). Gratulacje dla całej ekipy i oczywiście dla trenera!
Trzymamy kciuki za powodzenie zespołu w styczniowym finale!