Kinga Kowalska

Kinga Kowalska - trenerka MKS Krakus

Studentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku Wychowanie Fizyczne. W Krakusie Nowa Huta od 2022 roku. Trenerka piłki nożnej z licencją Grassroots C. Od najmłodszych lat związana ze sportem. Grała w kilku klubach w lidze świętokrzyskiej, a następnie przeniosła się do krakowskiego klubu Wanda Kraków. Doświadczenie trenerskie zdobywała w Football Academy w Busku-Zdroju. Jako trenerka stara się przekazywać swoim podopiecznym zdobytą wiedzę oraz doskonalić ich indywidualne umiejętności zarówno piłkarskie, jak i interpersonalne. Uśmiech oraz sukces dzieci daje jej ogromną satysfakcję ze swojej pracy. Według niej głównym celem w kształceniu dzieci jest rozwój indywidualny, a także całej drużyny. Dąży do tego, aby młodzi zawodnicy pokonywali trudności i stawali się z treningu na trening coraz lepsi. Jako trenerka chce stale poszerzać swoje kwalifikacje i umiejętności piłkarskie. W naszym klubie pracuje jako pierwszy trener w Grupie Niebieskiej Orlika Młodszego (r. 2014) oraz asystent w Grupie Żółtej tego samego rocznika.