Organizacja ferii zimowych 2022.

Sukces wymaga treningu, a trening wymaga czasu. Aby poprawiać swoje umiejętności potrzeba na to poświęcić odpowiednią jego ilość . Najlepszą okazją ku temu jest uczestnictwo dwa razy w roku (ferie zimowe oraz wakacje) w obozach wyjazdowych czy stacjonarnych. Tygodniowy obóz zwykle odpowiada około miesięcznej pracy wykonanej na regularnych treningach. Jest to więc bezcenny czas w rozwoju młodych sportowców. Nie do nadrobienia i zastąpienia w późniejszym terminie. Większa ilość jednostek treningowych na przestrzeni krótkiego okresu gwarantuje szybsze i skuteczniejsze przyswajanie ćwiczonych elementów. Dodatkowo jest to czas, który ma olbrzymi wpływ na rozwój społeczny i mentalny młodego zawodnika.

Przykłady?

✅ czas bez rodziców – nauka samodzielności,

✅ czas z kolegami – nawiązywanie relacji społecznych,

✅ czas funkcjonowania w grupie – nauka dyscypliny i odpowiedzialności,

✅ czas bez telefonu, konsoli,

✅ czas bez słodyczy – nauka zdrowych nawyków żywieniowych,

Podsumowując każdy obóz to obowiązkowy i bardzo ważny element w rocznym cyklu szkoleniowym.

Szczegóły dotyczące organizacji ferii zimowych już niebawem.